SK | EN

Windows 7

Konfigácia pripojenia Eduroam je podobná ako u Windows XP.
Iba pri inštalácii certifikátu certifikačnej autority STU Bratislava CA musíte vybrať správne uloženie pre certifikát.
 1. Kliknite na tento odkaz http://www.stuba.sk/stu_ca.cer. Potom sa vám zobrazí okno s certifikátom.


   
 2. Kliknite na tlačítko Inštalovať certifikát , Teraz sa vám zobrazí okno Sprievodca Importom Certikátu. Pozor uloženie musíte vybrať sami inak sa automaticky uloží medzi Osobné certifikáty. Zvoľte Umiestniť všetky certifikáty v nasledovnom priestore a kliknite na tlačítko Prehľadávať...  Zobrazí sa vám okno kde sú všetky možné uložiská certifikátov, zvoľte Dôveryhodné koreňové certifikačné autority a kliknite na OK.   
 3. Postupne preklikajte  "Ovládací panel / Sieť a Internet / Centrum sietí a zdielania / Spravovať bezdrôtové siete / Pridať / Ručne vytvoriť sieťový profil". V okne zadajte Názov siete eduroam, zvoľte WPA-Enterprise a TKIP. Kliknite na Ďalej.


   
 4. Kliknite na "Zmena nastavenia pripojenia" .V okne vlastnosti siete skontrolujte Typ zabezpečenia: WPA-Enterprise a Typ šifrovania TKIP. Metóda autentifikácie musí byť zvolená PEAP. Keď všetko správne nastavíte kliknite na tlačítko Nastavenie, zobrazí sa vám okno EAP vlastnosti (krok 5)
   
 5. V okne EAP vlastnosti zaškrtnite Overiť certifikát servera a certifikačnú autoritu STU Bratislava CA. Pokiaľ sa vám nezobrazuje v zozname, nespravili ste správne import certifkátu STU Bratislava CA .
  Metódu overenia nechajte nastavenú na EAP-MSCHAP v2. Teraz kliknite na tlačítko Konfigurovať a v novom okne zrušte "Automaticky použiť prihlasovcie meno a heslo systému Windows". Pokiaľ to neurobíte nezobrazí sa vám dialog pre zadanie hesla a mena pre vzdialený prístup / siete Eduroam.