SK | EN

Windows Vista

Konfigácia pripojenia Eduroam je podobná ako u Windows XP.
Iba pri inštalácii certifikátu certifikačnej autority STU Bratislava CA musíte vybrať správne uloženie pre certifikát.
 1. Kliknite na tento odkaz http://www.stuba.sk/stu_ca.cer . Otvorte to (pokiaľ  používate IE musíte ešte otvorenie povoliť). Potom sa vám zobrazí okno s certifikátom.

  vista6.jpg
  Kliknite na tlačítko "Install Certificate" , Teraz sa vám zobrazí okno Sprievodca Importom Certikátu. Pozor uloženie musíte vybrať sami, automaticky sa inak uloží medzi Osobné certifikáty. Zvoľte "Uložiť do  vybraného uložiska a kliknite na tlačítko BROWSE (Vybrať..)
  vista4.jpg

  Zobrazí sa vám okno kde sú všetly možné uložiská certifikátov, zvoľte"Trusted Root Certifikation Authorities" (Dôveryhodné koreňové certifikačné autority) a kliknite na OK.

  vista5.jpg

   
 2. Cez Control Panel otvorte Network and Sharing Center. Kliknite v menu vľavo na "Setup a connection or network" a zvoľte Manually connect to a wireless network a kliknite na NEXT. Tu zadejte SSID eduroam, zvoľte WPA-Enterprise a TKIP.


   
 3. vista08.png
  Kliknite na "Change connection settings" .
   
 4. vista09.png

   
 5. V okne vlastnosti siete skontrolujte Security type: WPA-Enterprise a Encryption type TKIP. Metóda autentifikácie musí byť zvolená PEAP. Keď všetko správne nastavíte kliknite na tlačítko SETTINGS (Nastavenie ), zobrazí sa vám okno s Vlastnosťami PEAP autentifikácia.

  vista2.png


   
 6. PEAP autentifikáciu nastavte podľa obrázka, tj. zaškrtnite overenie servera (Validate server certifikate) a certifikačnú autoritu STU Bratislava CA. Pokiaľ sa vám nezobrazuje v zozname, nespravili ste správne import certifkátu STU Bratislava CA .
  Autentifikačnú metódu nechajte nastavenú na EAP-MSCHAP v2. Teraz kliknite na tlačítko CONFIGURE a zrušte Automatické použítie prihlasovacích údajov Windows. Pokiaľ to neurobíte nezobrazí sa vám dialog pre zadanie hesla a mena do siete Eduroam.